ÇANILLI BELDESİ

Çanıllı Beldesi Web Sitemize Hoşgeldiniz

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Çanıllı 2.Turna Balığı Yakalama Yarışması ve Şenliği

Paylaş

Sincan amatör olta balıkçılar derneği SİNABDER tarafından organize edilen 2.Turna balığı yakalama yarışması ve şenliği 2-3 Haziran 2012 tarihinde Çanıllı (Asartepe) Barajı'nda yapılacak. Ayrıntılar ve yarışma programı aşağıda.

YARIŞMA PROGRAMI

PROGRAM
02 Haziran 2012 - Cumartesi
Organizasyon alanında katılımcıların kamp çadırlarını kurabilecekleri geniş bir alan mevcuttur. Katılımcılar gün içerisindeki yemek ve diğer ihtiyaçlarını kendileri karşılayacak olup sürekli çay servisi olacaktır. 

Cumartesi günü katılımcıların tanışması, kaynaşması ve sürdürülebilir olta balıkçılığının özendirilmesi için turna avı teknikleri, malzemeleri hakkında çeşitli sunumlar yapılacaktır. Havanın kararması ile yakılacak ateşin sıcaklığında müzikli eğlence düzenlenecek; katılımcıların ve yarışmacıların dinlenebilmeleri için saat 23:00’de müzik sona erecektir. Ateş etrafında, şenlik alanında ya da kamp çadırlarının civarında sohbet ederek geceyi geçirmek isteyenlerin diğer katılımcıların haklarına saygı göstermeleri önemle duyurulur.

Yarışmaya katılacaklar gerekli kayıt işlemlerini, gün içinde yaptırabilecekleri gibi, 03 Haziran sabahı da yaptırabilirler.

03 Haziran 2012 - Pazar 
Kayıt yaptırmayan yarışmacılar, gerekli kayıt işlemlerini saat 05:00 ile 6:30 saatleri arasında yaptırabilirler. Kayıt yaptırmayanlar bu yarışmaya katılamazlar.

• Sabah kahvaltısı 4:30’dan itibaren verilmeye başlanacak ve yarışmaya katılacakların erken kahvaltı yapmaları sağlanacaktır.
• Yarışma için belirlenen zaman dilimi, saat 06:00 ile 12:00 arasıdır.
• Öğlen yemeği derneğimizin ikramıdır servis, saat 12:00’de başlayacaktır.
• Yakalanan balıkların değerlendirilmesi saat 12:00 ile 12:30 arasındadır.
• Şenlik ve yarışma sırasında her katılımcı, çevre temizliğini kendisi yapacak ve çöp poşetleri belirlenen yerlere ağzı kapalı biçimde bırakılacaktır. 
• Yarışmaya katılım bedeli 20.00 TL.’dir.

Bu organizasyonun yapılmasında desteklerini bizlerden esirgemeyen Ayaş Belediyesi' ne, Çanıllı Mahallesi sakinlerine, siz doğa aşığı amatör olta balıkçıları dostlarımıza ve değerli sponsorlarımıza teşekkürü borç biliriz.KATEGORİLER
İki ayrı kategoride ve dört dalda yarışma ödülleri verilecektir.

1. KATEGORİ
Bot ve tekne ile yarışacak olanlar
1. Dal: En Büyük Turna için yarışılacak olup, 1’ncilik, 2’ncilik ve 3’ncülük ödülleri verilecektir (boyları eşit olan balıklarda varsa bayan yarışmacılara öncelik verilecek, yoksa ağırlık ölçümüne bakılacaktır). 
2. Dal: En Çok Turna için yarışılacak olup, sadece 1’ncilik ödülü verilecektir.

2. KATEGORİ
Kıyıdan yarışacak olanlar
1. Dal: En Büyük Turna için yarışılacak olup, 1’ncilik, 2’ncilik ve 3’ncülük ödülleri verilecektir (boyları eşit olan balıklarda varsa bayan yarışmacılara öncelik verilecek, yoksa ağırlık ölçümüne bakılacaktır). 
2. Dal: En Çok Turna için yarışılacak olup, sadece 1’ncilik ödülü verilecektir. 

İLETİŞİM

 

www.oltaciyiz.com
http://www.facebook.com/oltaciyiz
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız  
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Adres: Tandoğan Mh. Billur Sk. 13/2 Civciv Plaza Sincan/ANKARA


İletişim Numaraları:

Niyazi GERİKALAN : 0 532 644 57 52 
Bekir KARAİPEK : 0 544 519 34 00
Zekeriya KÖKSAL : 0 535 674 15 12 
Adnan AKYÜZ : 0 532 726 77 90
Behçet KUTLUBAY : 0 535 392 50 38 
Mustafa ORHAN : 0 532 573 68 42


YARIŞMA KURALLARI

1- Canlı yem ile avlanmak yasak olup,yarışma sadece “at-çek” yöntemi ile yapılacaktır.
2- Yarışmada sadece turna balığı yakalanacaktır. Tebliğ gereği günlük turna tutma limiti 10 adet olup, günlük avlanma limitine uyulacaktır.
3- Tutulan balıkların suya iade edilmesi tamamen yarışmacıların inisiyatifindedir. Dolayısıyla, canlı kalmalarını sağlamak gereklidir.
4- Yarışmacılar yanlarında 1 adet yedek olta, makine, ve istediği çeşit yapay yemleri bulundurabilir.
5- Tutulan balıkların kategoride yer alması için boylarının en az 40 cm ve üzeri olması gerekmektedir. Dolayısıyla, 40 cm altı yakalanmış balıkların zarar görmeden ivedilikle suya bırakılmaları önemle rica ederiz. ( 2/2 tebliğde yer alan %5 küçük boylara izin verilmeyecektir, kategoriye dahil edilmeyecektir.)
6- Kayıt işlemini tamamlayan yarışmacıların avlak bölgesine, çevreye, diğer seyirci ve yarışmacılara zarar vermeyecek şekilde ve yarışma başlama saatiyle birlikte yarışmaya başlayacaklardır.
7- Yarışmacılar yanında bulunan diğer yarışmacı arkadaşlarına zor durumda bırakmadan kıyıya dik atış yaparak yarışmak zorundadırlar. (Yarışmacılar kıyıya paralel atış yapamazlar.)
8- Her yarışmacı kendi seçimine göre bot ve tekne ile ya da kıyıdan avlanabilir. Bot ve tekne ile yarışmaya katılacak yarışmacılar kayıt işlemi sırasında bot ya da tekne ile yarışacaklarını belirtmek zorundadırlar.
Bot ya da tekne ile yarışmaya katılacaklar için;
Ek şartlar:
a) Bot ya da tekne içersinde yarışmacıların dışında kimse olamaz.
b) Yarışmacılar, belirlenen alandan hakem kontrolünden geçerek yarışmaya katılacaklardır.
c) Bot ve tekne içinde sadece akü ile çalışan elektrikli motor ve kürek kullanımına izin verilecek, akaryakıt ile çalışan motorlu araçlara izin verilmeyecektir.
d) Uyuşukluğa, refleks zayıflığına, ruh bozukluğuna sebebiyet verecek şekilde alkol veya ilaç alanlar bu yarışmaya katılamazlar.
e) Yarışmacılar önceden belirlenmiş alanın dışına çıkamaz ve kıyıda ki yarışmacılara 50 metreden fazla yaklaşamaz, bot ve teknesini sabitlemek, bot ve teknenin sürüklenmesi engellemek ve kendi güvenlik önlemlerini azami ölçüde almaktan yarışmacılar sorumludurlar.
f) Bot ve tekne ile avlanan yarışmacılar birbirlerine 20 metreden fazla yaklaşamaz botlar ve tekneler arasında malzeme ve balık alışverişi yapılamaz. Bu durumlar yarışmadan diskalifiye sebebidir. ( Gezici hakemler tarafından bu konuda yapılan uyarılara uyulması mecburi olup, hakemlerin yarışmacılara yaklaşmasında bir sınırlama yoktur.)
g) Can yeleği bulundurulması ve kullanılması kesinlikle mecburidir. Can yeleği bulunmaya yarışmacılar bot ya da tekne ile avlanamaz.

9- Yarışma sırasında kepçe kullanımı serbest olup, kakıç kullanılması yasaktır.

10- Yarışmanın bittiğini belli eden işaret ile beraber yakalanan balıkların hakem masasına teslim edilmesi için yarışmacıların 15 dakikası vardır. Belirtilen zaman dışında getirilen balıklar, hakemler kurulu tarafından kabul edilmeyecektir.

11- Hakem kurulunun verdiği karar ile dereceye giren yarışmacı ve balıkları, anons edilerek en kısa sürede ödül töreni başlatılacak ve dereceye giren yarışmacılara “kupa ve hediyeler” i verilecektir.


Yarışma şartnamesi yarışmacıların okuyabilecekleri bir bölüme asılacak kuralların okunmasından yarışmacılar sorumlu olacaktır. 

Not: Sincan Amatör Olta Balıkçılar Derneği’nin yarışma kurallarında değişiklik yapma hakkı saklıdır. Yukarıda belirtilen kurallar dışında avlanmak ve davranmak diskalifiye sebebidir. 

SİNCAN AMATÖR OLTA BALIKÇILAR DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU
Only registered users can write comments!
Son Güncelleme ( Salı, 08 Mayıs 2012 14:49 )