ÇANILLI BELDESİ

Çanıllı Beldesi Web Sitemize Hoşgeldiniz

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Naime-Ali Karataş Çok Programlı Lisesi'nin muhasebe bölümünden mezun olan öğrencilerin tamamı iş buldu

Paylaş

İstihdam açısından meslek liselerin önemi tartışılırken, bu konuda Ankara'dan güzel bir örnek ortaya çıktı. Başkent'in batı tarafındaki ilçelerinden Ayaş'ta bulunan Naime-Ali Karataş Çok Programlı Lisesi'nin muhasebe bölümünden mezun olan öğrencilerin tamamı iş sahibi olduğu tespit edildi.

Okul idaresinin yaptığı araştırmaya göre son 5 yılda verdikleri mezunların tamamı iş sahibi oldu. Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Tarhan Özkaya'nın verdiği bilgiye göre araştırmanın yapılmasına, aynı okulda daha önce öğretmenlik yapmış bir muhasebecinin yanında çalıştırmak üzere, okul idaresinden yeni mezunlardan birisini istemesi vesile oldu.

Eski öğretmeninden gelen talep üzerine harekete geçen Özkaya, okul müdürü ile irtibata geçti. Okul idaresi de son 5 yıl içerisinde mezun olan bütün muhasebe bölümü öğrencilerini araştırdı ve mezunlarından istihdam olmayan kimsenin kalmadığını tespit etti. Özkaya, "Bunun üzerine, arkadaşımıza dönerek talebini karşılayamayacağımızı, bütün öğrencilerimizin bir iş yerinde çalıştığını söyledik." dedi.

Yardımsever bir çift tarafından yaptırılmış olan Naime-Ali Karataş Çok Programlı Lisesi, imza attığı pek çok başarı ile de tanınıyor. 2001 yılında, Türkiye geneli 700 çok programlı lise arasında Türkiye birinciliği elde etmeyi başaran okul, Ankara genelinde bulunan 16 çok programlı lise arasında da son 4 yıldır ilk sırada yer alıyor. 2009 yılında Türkiye genelinde çok programlı liseler sözel birinci bölümde Türkiye 3.'sü, Eşit Ağırlık bölümünde Türkiye 4.'sü olmayı başardı.

Okul müdürü Mehmet Yaşar, elde ettikleri başarının arkasında öğretmenlerin fedakârlığının yattığını söyledi. İlçelerinde dershane olmadığını, bu yüzden okul olarak hafta sonu ve akşam kursları düzenlediklerini aktaran Yaşar, şöyle konuştu:

"Öğretmenlerimiz öğrencilerimize son 5 yıldır sürekli hafta sonu ve akşam kursları düzenliyor. Öğrencilerimize testler ve soru bankaları dağıtarak takviye yapıyor. Ancak yazın bir ay tatil yapabiliyorlar. Bu bir aylık sürede bile önümüzdeki sezonun hazırlıklarını yapıyoruz."

Only registered users can write comments!
Son Güncelleme ( Pazar, 18 Nisan 2010 01:33 )