ÇANILLI BELDESİ

Çanıllı Beldesi Web Sitemize Hoşgeldiniz

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Ayaşlılar, Ayaşlılar gecesi'nde buluştu

Paylaş
26 Aralık Cumartesi gecesi Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda 2. si düzenlenen "Ayaşlılar Gecesi"nde, binlerce Ayaşlı buluştu.

 

Ayaş Belediyenin organizasyonuyla geçtiğimiz Cumartesi gecesi Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda 2. si düzenlenen "Ayaşlılar Gecesi"nde, binlerce Ayaşlı Neşet Ertaş konseriyle coştu.

Gecede Neşet Ertaş’ın yanı sıra Ankara Kulübü Seymenleri, Ayaş Gökler Ekibi, Hoytur Halk Oyunları Ekibi ile Halk Müziği Sanatçısı Gülperi sahne aldı.

26 Aralık Cumartesi günü saat 18.00'de başlayan geceye Ayaş ve köylerinden, Sincan’dan ve Ankara'dan katılan binlerce Ayaşlı soğuk havaya rağmen Atatürk Spor Salonu’nu coşkularıyla ısıttılar. Geceye büyük katkı sağlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’da bizzat katılırken yaptığı konuşmasında “Ayaş, Kalecik ve Beypazarı’nda üretilen organik tarım ürünleri için Yenimahalle’de satış imkanı sağlayacaklarını bildirdi. Yaşar, yaptığı konuşmada, Yenimahalle’ye hizmet etmenin yanı sıra, imkanları ölçüsünde Ankara’nın diğer ilçelerine de yardımcı olmaya gayret ettiklerini belirtti. Ayaş Belediyesi’ni aşan sorunlarının çözümüne katkıda bulunmaya her zaman hazır olduklarını dile getiren Fethi Yaşar, Ayaş, Kalecik ve Beypazarı’nın tarımsal açıdan oldukça üretken ilçeler olduğunu söyledi.”. Yaşar’ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Başkanvekili, Ankara Milletvekili Hakkı Süha Okay, Ankara Milletvekilleri Nesrin Baytok, Tekin Bingöl, CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, parti meclisi üyeleri, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ile Ayaşlılar katıldılar.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Ayaşlılar Gecesi’nde bir konuşma yapan Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç "Ayaş Selçuklu ve Osmanlıların yaşayan kültür hazinesidir, yeşil cennet Ayaş, Türkiye'nin en güzel yaylalarına ve bağlarına sahiptir. Ankara'nın sebze ve meyve deposudur. İpek yolu Ayaş'tan geçmekte olup ve her karışı tarihi eser doludur. Restore ettirmeye devam ettiğimiz tarihi Ayaş evlerimiz canlı bir varlık olarak bizleri tarihin altın sayfalarına götürmektedir. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürecek" diye konuştu. Başkaraağaç, Ayaşlılara birlik ve bütünlüklerini de bozmamaları çağrısında bulundu.
Gecenin ilerleyen saatlerinde sahne alan büyük üstad ve sanatçı Neşet Ertaş ise söylediği türkülerle Ayaşlıları kendinden geçirdi. Neşet Ertaş’a, Ayaş adına Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç bir plaket verdi.

Only registered users can write comments!
Son Güncelleme ( Pazartesi, 28 Aralık 2009 15:53 )