ÇANILLI BELDESİ

Çanıllı Beldesi Web Sitemize Hoşgeldiniz

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Ayaş'tan, Sezen Aksu'ya Çağrı

Paylaş
Başkaraağaç, bahçesinde domates yetiştirmek istediğini açıklayan sanatçı Sezen Aksu'ya seslenerek ''Domates yetiştireceksen tohumunu bizden al'' dedi.
 

 

Ankara'nın domatesiyle ünlü Ayaş ilçesinin Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç, bahçesinde domates yetiştirmek istediğini açıklayan sanatçı Sezen Aksu'ya seslenerek ''Domates yetiştireceksen tohumunu bizden al'' dedi.

İstanbul'da bir süre önce verdiği konserle sahnelere veda etmek istediğini açıklayan Sezen Aksu, basın mensuplarına ''İzmir-Mordoğan'dan aldığım yazlıkta bahçeme domates dikerek günlerimi geçireceğim'' şeklinde açıklamada bulunmuştu.

''Minik Serçe''nin bu açıklamasına domatesiyle ünlü Ankara'nın Ayaş ilçesinden yanıt geldi.

Ayaş Belediye Başkanı Başkaraağaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Sezen Aksu'yu çok seviyoruz. Sahnelere veda etmesini istemiyoruz. Eğer son konserini verecekse Ayaş'ta versin. Domates yetiştirmek zevkli bir iştir. Ayaş domatesini yetiştirmek ise emek ister, hüner ister. Sezen Aksu, Ayaş'a gelsin konserini versin, biz de ona domates yetiştirmenin inceliklerini anlatalım. Yazlığına her yıl fidesini biz gönderelim. Ayaş domatesindeki lezzeti tattıralım'' dedi.

''Ayaş domatesinin karşısına İsrail tohumunu çıkararak bizim domatesimizi yok etmeye çalışıyorlar'' diyen Başkaraağaç, Ayaş domatesini ellerinden geldiğince yaşatacaklarını ve yaşatmaya çalışacaklarını ifade etti.

Başkaraağaç, dünyanın en büyük seslerinden birisi olan Sezen Aksu'nun da kendilerine destek olmasını isteyerek, ''Bu sayede Ayaş domatesimiz Sezen Aksu'nun bahçesinde de Türkiye'mizin her bahçesinde de yaşar'' görüşünü de dile getirdi.

 

Only registered users can write comments!
Son Güncelleme ( Salı, 29 Eylül 2009 17:24 )